SPN BLOG
Deák-Takács Szilvia

1973-ban született Kisvárdán. A KLTE magyar-művelődési és felnőttképzési menedzser szakán végzett. A kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium magyartanára. Írásai a Gondjainkra bízva, Időjelek, Mégis tavasz, Májusi szél, Arcok és énekek, az operafesztiváli Légyott-antológiákban (2007-2011), a Szeged effekt2-ben jelentek meg. Tagja a Móricz Zsigmond Kulturális Egyesületnek, alapító tagja a Czóbel Minka Baráti Körnek. A Bessenyei György Gimnázium és Kollégium fennállásának 95., valamint 100. évfordulójára készült Jubileumi Emlékkönyvek szerkesztője. A Modus hodiernus sorozatban megjelent „Jövőm emléke, múltamnak árnya” — In memoriam Czóbel Minka című tanulmánykötet szerzője. Publikált a Pedagógiai Műhelyben, A Vörös Postakocsiban, az Irodalmi Jelenben, a Szegedi Lapban, A Pad folyóiratban, a Szabolcs-Szatmár-Beregi Szemlében. Elvégezte a Magyar Író Akadémia Szépíró mesterkurzusát. 2009-ben írása jelent meg a Mestereink nyomában című antológiában, valamint Kornis Mihály íróakadémiai tanítványaként a szerző alkotói honlapján. Az SPN Könyvek sorozat szöveggondozója 2013-ig. A HogyÖt, a Hunlandia, a Miskolc KapuCíner és a Díszkosz tizenkettő című antológiák szerzője. 2008-2014 között a Spanyolnátha szerkesztője. 2011-ben Bessenyei Emlékplakettet kapott. A Magyar Nyelvi Szolgáltató Iroda (manyszi.hu) nyelvi tanácsadója.
LAPUNKBAN MÉG »
SPN könyvek ajánló

Deák-Takács Szilvia
Tintabogyó
2011.07.06.
„Millió fénybogár szállongja át az erdőt a sötét fenyők közt. Hogy szerette volna ezt látni mama." (Czóbel Minka naplója, 1909)
Figyelek én is. Középről indulsz, ahogy szoktál, mindig onnan, kezedben valami fehér, soha nem nézel hátra, oldalra sem. Így látlak.
Nézem a fenyők elnyúló tetejét, mama szerint megfojtja majd a borostyán őket, azóta rájuk tekeredik a fagyal is, ha nem tekeredik, befonja; nem emlékszem, hogy került ide, a milliónyi sötét bogyóra figyeltem fel a földön, mama tudná, miért tintabogyó; a fehér foltokra a borostyánaljzaton, ami tavasszal porzik, a kőrisbogár fénylő hátára.
Hogy szeretném tudni, mi volt az a fehér a kezedben.